Wan Mu Dan (Czarna Piwonia)

Nowy produkt

Herbata biała Wan Mu Dan (Czarna Piwonia) – herbata pochodzi z prowincji Fujian w Chinach. Herbata praktycznie nie została poddana mechanicznej obróbce lub obróbce cieplnej w procesie produkcji.

Więcej szczegółów

22,76 zł

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata biała Wan Mu Dan (Czarna Piwonia) – herbata pochodzi z prowincji Fujian w Chinach. Herbata praktycznie nie została poddana mechanicznej obróbce lub obróbce cieplnej w procesie produkcji. Czarna piwonia, zawiera jeden pączek i dwa drobnych listka, zerwanych wczesną wiosną. Liść z jednej strony jest pokryty gęstym białym puchem, z drugiej strony jest gładki i ma głęboki zielony kolor. Reguły wymagają, aby ta herbata była zebrana między 15 marca a 10 kwietnia. Musi być sucha pogoda i nie powinno być rosy.

W smaku herbaty Czarna Piwonia są odcienie wiśni w czekoladzie, a napar ma kolor dżemu z moreli. Delikatny zapach i świeży, łagodny i słodki smak, pozbawiony cierpkości.

Herbata biała Wan Mu Dan zachowała w sobie wszystkie cenne mikroelementy i witaminy zawarte w niej naturą. Niezwykle lekka i delikatna, rozjaśnia myśli, uspokaja, nastraja do filozoficznego nastroju.

Waga netto: 25-100g

Parzenie: 6 g herbaty, 100 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 7-9 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, czajnik, gaiwan, szklanka

Zbiór: 2022

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian

Chiny, prowincja Fujian

Produkty powiązane