Shou Mei (寿眉)(sprasowana)

Nowy produkt

Herbata biała Shou Mei (寿眉)(Długowieczne Brwi) mocno sprasowane liścia białej herbaty Shou Mei w formie ”ciastka” o wadzę 300g.

Więcej szczegółów

24,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g
  • 300g (ciasto)

Więcej informacji

Herbata biała Shou Mei (寿眉)(Długowieczne Brwi) mocno sprasowane liścia białej herbaty Shou Mei w formie ”ciastka” o wadzę 300g.

Herbata praktycznie nie została poddana obróbce cieplnej w procesie produkcji. Ta herbata zachowała w sobie wszystkie cenne mikroelementy i witaminy zawarte w niej naturą. Zbieranie Shou Mei odbywa się później niż Bai Mu Dan. Dlatego herbata Shou Mei jest ciemniejsza od herbaty Bai Mu Dan w kolorze, ale przy tym zachowuje swój jednolity kolor.

Niektóre odmiany mogą zabarwiać gotowy napój w ciemne odcienie, mając w składzie znaczną ilość czerwonych i czarnych liści.

Herbata Shou Mei ma jasny i bardzo intensywny smak, nawet w porównaniu z innymi białymi herbatami. Zapach suchego liścia u niej przypomina zapach jesiennych liści. Napar przezroczysty, żółtawego odcieniu. Bukiet gotowej herbaty świeży, lekki, kwiatowy z nutą ziół, malinowego liścia i zielonego jabłka. Smak delikatny, soczysty, kojący, słodki, z delikatną kwaskowatością i niuansami przypraw. Świeży, delikatny, kwiatowy zapach. Przyjemny, orzeźwiający posmak.

Waga netto: 25g - 300g

Parzenie: 3-5 g herbaty, 100-150 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 7-9 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, czajnik, gaiwan, szklanka

Zbiór: kwiecień 2017

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Produkty powiązane