Nowy Herbata zielona Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022) Zobacz większe

Herbata zielona Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022)

Nowy produkt

Zielona herbata Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022)

Więcej szczegółów

26,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata zielona Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022) - codzienna zielona herbata jaśminowa.

Herbata jaśminowa - tradycyjny dla Chin rodzaj herbaty z ponad tysiącletnią historią. Na pierwszy rzut oka, interakcja herbaty i kwiatów jaśminu wygląda prosto: te dwa składniki są ułożone w specjalne skrzynie warstwami na siebie, a po pewnym czasie są podzielone. Ale trzeba zauważyć, że taka naturalna aromatyzacja – to nie tylko wymiana zapachami. Kwiaty jaśminu oddają herbacie nie tylko lotne substancje zapachowe, ale i wilgoć; mieszanka je z herbatą rozgrzewa; wygląd i kolorystyka kwiatów zmienia się, zapach również przekształca się, zmienia się. Mistrz powinien wziąć pod uwagę i dostosować sześć czynników: jakość herbaty; jakość jaśminu; temperaturę; wilgotność; ilość i grubość warstw; czas.

Za tym idzie suszenie herbaty, i tu również bardzo ważne, aby utrzymać założony zapach: temperatura nie powinna być zbyt wysoka, ale i czas suszenia nie powinien być zbyt długi, dlatego konieczna jest wentylacja, ale nie powinna być zbyt intensywna, aby zapach nie usunąć. W sumie, aby stworzyć naprawdę godną herbatę jaśminową, potrzebny jest staranny dobór wielu powiązanych ze sobą parametrów.

Wpływ na organizm: Zielona herbata Hua Cha doskonale nadaje się do profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego i problemów z trawiennym obszarem, usuwa toksyny i korzystnie wpływa na pracę wątroby, normalizuje procesy metaboliczne i wspomaga odchudzanie. Szczególnie zaleca się pić wyjątkowy napój w okresie między sezonami, kiedy najbardziej możliwe pojawienie się depresji, bo herbata jaśminowa jak żaden inny napar poprawia nastrój, odświeża i usuwa ślady zmęczenia i stresu.

Waga netto: 25-100g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 80-90°C. Minimalna ilość parzeń: 3-5 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, gaiwan, szklanka

Zbiór: wiosna 2022

Kraj pochodzenia: Chiny, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

CHINY, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Chiny, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Herbata zielona Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022)

Herbata zielona Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022)

Zielona herbata Luo Hua Cha (Jaśminowa)(2022)

Produkty powiązane