Cui Ming Hua Cha (2023)

Nowy produkt

Herbata zielona Cui Ming Hua Cha. Nazwa herbaty Cui Ming tłumaczy się jako "Jasny szmaragd". W tej wersji jest dodany kwiat chińskiego jaśminu.

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata zielona Cui Ming. Nazwa herbaty Cui Ming tłumaczy się jako "Jasny szmaragd". Herbata jest wytwarzana z bardzo młodych liści herbaty, zebranych i ręcznie przetworzonych. Dzięki temu liście herbaty zachowują kształt. W tej wersji jest dodany kwiat chińskiego jaśminu.

Herbata z jaśminem - tradycyjny dla Chin rodzaj herbaty z ponad tysiącletnią historią. Na pierwszy rzut oka, interakcja herbaty i kwiatów jaśminu wygląda prosto: te dwa składniki są ułożone w specjalne skrzynie warstwami na siebie, a po pewnym czasie są podzielone. Ale trzeba zauważyć, że taka naturalna aromatyzacja – to nie tylko wymiana zapachami. Kwiaty jaśminu oddają herbacie nie tylko lotne substancje zapachowe, ale i wilgoć; mieszanka je z herbatą rozgrzewa; wygląd i kolorystyka kwiatów zmienia się, zapach również przekształca się, zmienia się. Mistrz powinien wziąć pod uwagę i dostosować sześć czynników: jakość herbaty; jakość jaśminu; temperaturę; wilgotność; ilość i grubość warstw; czas.

Za tym idzie suszenie herbaty, i tu również bardzo ważne, aby utrzymać założony zapach: temperatura nie powinna być zbyt wysoka, ale i czas suszenia nie powinien być zbyt długi, dlatego konieczna jest wentylacja, ale nie powinna być zbyt intensywna, aby zapach nie usunąć. W sumie, aby stworzyć naprawdę godną herbatę jaśminową, potrzebny jest staranny dobór wielu powiązanych ze sobą parametrów.

Waga netto: 25-100g

Parzenie: 5-8 g herbaty, 100 ml wody o temp. 70°C. Optymalna ilość parzeń: 3-4 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, gaiwan, szklanka

Zbiórmarzec 2023

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Yunnan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Yunnan

Chiny, prowincja Yunnan

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Cui Ming Hua Cha (2023)

Cui Ming Hua Cha (2023)

Herbata zielona Cui Ming Hua Cha. Nazwa herbaty Cui Ming tłumaczy się jako "Jasny szmaragd". W tej wersji jest dodany kwiat chińskiego jaśminu.

Produkty powiązane