Herbata czarna Liu Bao Сha (2000)

Nowy produkt

Herbata czarna Liu Bao Сha (2000) "Herbata sześciu wzgórz" to charakterystyczna i wyjątkowa Hei Cha z prowincji Guangxi. Historia Liu Bao Cha sięga tysiącleci i herbata słusznie nazywana jest legendarną.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

60,00 zł brutto

60,00 zł za 25g

Więcej informacji

Herbata czarna Liu Bao Сha (2000) należy do kategorii herbat czarnych Hei Cha. Nazwa odmiany jest tłumaczona jako "Herbata sześciu wzgórz". W starożytnych tekstach istnieją zapisy, że technologia wytwarzania tej herbaty ma prawie dwa tysiące lat, a dziś jest uznawana za niematerialne dziedzictwo kulturowe Chin. "Herbata sześciu wzgórz" to charakterystyczna i wyjątkowa Hei Cha z prowincji Guangxi.

Liu Bao jest bliska do herbaty shu pu-erh w profilu smakowym, ale zwykle jest bardziej miękka, nieco słodsza i ma typowe aromaty wilgotnego lasu, jesiennych liści i dla mnie, z lekkim posmakiem „orzechówki”. Podobna technologia produkcji określa również cechy rozwoju/przechowywania takiej herbaty: może i powinna być leżakowana, 2-3-letnia „hei cha” to jeszcze dość młoda herbata, 5-7-letnia jest już bardziej interesująca. Z wiekiem znika z niej ostrość, pojawiają się nowe aromaty, miękkość, „kremowość” i „oleistość”.

Herbata, która wywołuje wewnętrzną potrzebę analizowania siebie i tego, co Cię otacza. 

Wpływ na organizm: Wzmacnia układ odpornościowy, utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych, usuwa toksyny, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi i rozwojowi nowotworów. I oczywiście doskonale orzeźwia i tonizuje. Prosimy uważać, zawiera dużo kofeiny!

Waga netto: 25g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 90-98°C. Minimalna ilość parzeń: 8-10 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, gaiwan, szklanka

Zbiór: 2000

Kraj pochodzenia: Chiny, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

CHINY, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Chiny, Region Autonomiczny Kuangsi-Czuang

Produkty powiązane