Herbata żółta Jun Shan Yin Zhen (wiosna 2019)

Nowy produkt

Herbata żółta Jun Shan Yin Zhen (Srebrne igły z góry Junshan)(君山针) - najbardziej znana chińska żółta herbata. Historyczna ojczyzna tej ekskluzywnej herbaty - jezioro Dongting Hu w prowincji Hunan.

Więcej szczegółów

18,00 zł brutto

Więcej informacji

Herbata żółta Jun Shan Yin Zhen (Srebrne igły z góry Junshan)(君山针) - najbardziej znana chińska żółta herbata. Historyczna ojczyzna tej ekskluzywnej herbaty - jezioro Dongting Hu w prowincji Hunan.

Najlepszą żółtą herbatę robią tylko kilka dni w roku: pod koniec marca – na początku kwietnia. Zbierają pączki wcześnie rano, w pogodne dni. Zebrane później pączki wykorzystują jako surowiec do przygotowywania pierwszego i drugiego gatunku. Do produkcji jednego kilograma herbaty idzie około 25 tysięcy pączek jasno-zielonego koloru, ukrytych puszystym, białym mieszkiem. Nad zebranymi pączkami trzy dni i trzy noce „wyczarowują” herbaciane mistrzowie: klasyczna technologia przetwarzania trwa 72 godziny (a czasem i więcej).

Herbata ma bardzo ciekawy zapach, w którym wyraźnie można prześledzić nuty kwiatów i łąk, żywica, sosna oraz drewno, topniejący śnieg i trochę miodu. Ale dominuje nad tym wszystkim zapach suszonych śliwek i moreli.

Pączki żółtej herbaty

Napar herbaty jasno-żółty, złoty, brzoskwiniowy. Całkowicie przezroczysty. Smak łagodny, delikatny.

Parzenie żółtej herbaty

Napar ekskluzywnej żółtej herbaty Jun Shan Yin Zhen

Wpływ na organizm: Prawdziwa chińska żółta herbata jest bogata w witaminy, przeciwutleniacze i kofeiną. Ma korzystny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego, oczyszcza krew i poprawia odporność. Jak i inne słabo fermentowani herbaty, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, dlatego na pusty żołądek pić nie zaleca się – najlepiej po posiłku (przez godzinę — dwie). Usuwa zmęczenie i napięcie, odświeża postrzeganie, emocjonalnie rozwija się i wychowuje dobry smak.

Waga netto: 10g-50g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 85°-90C. Minimalna ilość parzeń: 3-4 razy.

Najlepiej parzyć w: Tę herbatę jest ciekawsze, parzyć w szkle. Tak właśnie można obejrzeć „taniec liści herbaty". To jest, gdy liście zalane wodą, wznoszą się w górę, a potem opadają w dół, znów wznoszą się w górę i znowu w dół.

Zbiór: wiosna 2019

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Hunan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

CHINY, PROWINCJA HUNAN

Chiny, prowincja  Hunan

Produkty powiązane