Herbata zielona Tai Ping Hou Kui (太平猴魁) (Przywódca Małp) 2018

Nowy produkt

Herbata zielona Tai Ping Hou Kui (太平猴魁) (Przywódca Małp) –  znajduje się na czele listy "Shi Da Min Cha", Dziesięciu wielkich herbat Chin i jest jedną z najdroższych herbat Chin.

Więcej szczegółów

35,00 zł brutto

  • 10 g
  • 25 g
  • 50 g

Więcej informacji

Herbata zielona Tai Ping Hou Kui (太平猴魁) (Przywódca Małp) – znajduje się na czele listy "Shi Da Min Cha", Dziesięciu wielkich herbat Chin i jest jedną z najdroższych herbat Chin. Pochodzi z prowincji Anhui, zbierana tylko raz w roku, wiosną, od końca marca do połowy kwietnia, ze specjalnego gatunku drzewa herbacianego, który charakteryzuje się bardzo dużym rozmiarem liści herbaty.

Proces przetwarzania Tai Ping Hou Kui składa się z wielu etapów, podczas których wymagane są umiejętność i doświadczenie.Na końcu procesu otrzymujemy duży, zupełnie płaski i suchy zielony liść, o rozmiarze pięciu, a nawet i siedmiu centymetrów długości.

Do parzenia Tai Ping Hou Kui najlepiej nadaje się szkło. Przy zaparzaniu powstaje delikatny kwiatowy zapach – słodkawy z lekką kwaskowatością. Smak herbaty odświeża i zachwyca.

Tai Ping Hou Kui - jest to rzadki gatunek, który można pić codziennie przez długi czas, a przy tym ani trochę nie zmęczyć się od jego smaku.

Wpływ na organizm: Tak jak i wszystkie zielone herbaty, Tai Ping Hou Kui bardzo mocno orzeźwia. Nie zaleca się pić tej herbaty na noc. Wskazane jest jej spożywanie w ciepłych porach roku - gasi pragnienie, wspomaga pracę umysłu, podnosi na duchu oraz nadaje lekkość ciału.

Waga netto: 10g

Parzenie: 4 g herbaty, 100 ml wody o temp. 60-70 °C. Minimalna ilość parzeń: 4-6 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, gaiwan, szklanka

Zbiór: kwiecień 2018

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Anhui, powiat Taiping.

 

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Anhui

Chiny, prowincja Anhui

Produkty powiązane