Herbata oolong Zhu Shan Jin Xian (Złoty kwiat)(金萱茶)

Nowy produkt

Herbata oolong Zhu Shan Jin Xian (Złoty kwiat)(金萱茶) - pierwotnie rosła na tajwańskich górach Ali na wysokościach od 1000 do 1600 metrów nad poziomem morza. Złoty Kwiat stanowi właśnie jedną z pereł Alishan.

Więcej szczegółów

10,00 zł brutto

Więcej informacji

Herbata oolong Zhu Shan Jin Xian (Złoty kwiat)(金萱茶) - pierwotnie rosła na tajwańskich górach Ali na wysokościach od 1000 do 1600 metrów nad poziomem morza. Naukowcy z tajwańskiego Stacji Badań i Promocji Herbaty w trakcie wieloletnich badań doszli do wniosku, że najlepsze herbaciane ogrody na Ziemi znajduje się w górach z około 50-kilometrowej strefy po obu stronach zwrotnika Północnego. Góry Ali jak raz trafiają w ten obszar, bo ich szerokość wynosi 23,5 stopnia. A herbata Złoty Kwiat stanowi właśnie jedną z pereł Alishan.

Jej smak jest słodki i gęsty, herbata posiada charakterystyczny zapach, w którym można złapać nuty osmanthusa lub krowiego mleka. To właśnie dzięki mlecznym odcieniam gatunek ten tak spodobał się publiczności, a później na jego podstawie została stworzona aromatyzowana herbata Nai Xiang Jin Xian.

Wpływ na organizm: Delikatnie tonizuje, budzi wewnętrzny ogień, oczyszcza myśli. W herbacie jest stosunkowo wysoka zawartość olejków eterycznych — naturalny lek przeciwdepresyjny. Złoty Kwiat idealnie nadaje się do stosowania w przerwach między pracą, usuwa napięcie, skupia uwagę i zwiększa wydajność.

Waga netto: 10g - 100g

Parzenie: 8 g herbaty, 100-150 ml wody o temp. 85-95 °C. Minimalna ilość parzeń: 7-8 razy.

Najlepiej parzyć w: czajnik lub gaiwan

Zbiór: wiosna 2018

Kraj pochodzenia: Taiwan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Produkty powiązane