Herbata Sheng Pu-Erh Yiwu Gushu, 100g (2017)

Nowy produkt

Herbata Sheng Pu-Erh Yiwu Gushu 2017 roku z chińskiej prowincji Yunnan, o wadze 100g.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

128,00 zł brutto

128,00 zł za 1 szt

Więcej informacji

Herbata Sheng Pu-Erh Yiwu Gushu 2017 roku – sprasowany zielony (sheng) pu-erh z południowej części prowincji Yunnan, o wadze 100g.

Zielony (Sheng) Pu-Erh, sprasowany z liści starych dzikich drzew herbacianych. Mieszanka maocha z drzew w wieku 150 lat i starszych z bardziej rozległego górskiego regionu Ba Da. Liście ostrożnie zbierane ze starannie dobranych drzew raz w roku na wiosnę.

Stosunkowo mocny i orzeźwiający, czysty smak z przyjemnymi tonami ryżu. Pod koniec wyraźnie słodki smak, który stopniowo pogłębia się i rozwija. Herbaty Bada są często porównywane do herbat Bulang, tylko że mają bardziej subtelny, świeży smak i niepowtarzalny aromat.

Herbata ma dużą siłę, wytrzymuje wiele przelewów, można nie cieszyć się nią przez cały dzień i ma duży potencjał do dalszego dojrzewania.Za 5-10 lat herbata będzie jeszcze smaczniejsza i lepsza.

Wpływ na organizm: Sheng Pu-Erh jest bardzo korzystny dla zdrowia, ponieważ jest doskonałym naturalnym przeciwutleniaczem. Ma działanie oczyszczające, poprawia trawienie, bardzo dobrze działa po spożyciu ciężkich i tłustych dań – normalizuje przemianę materii i pomaga w odchudzaniu. Sheng pu-erh to herbata, która pobudza i rozgrzewa. Nie można jednak pić Sheng pu-erh na pusty żołądek, ponieważ może to powodować ból i dyskomfort oraz przyczynić się do zaostrzenia zapalenia błony śluzowej żołądka.

Waga netto: 100g

Parzenie: 8 g herbaty, 100 ml wody o temp. 95-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 4-5 razy. Przed rozpoczęciem parzenia, herbatę należy zalać wrzącą wodą i wylać wodę dla obudzenia listka.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, czajnik, gaiwan

Zbiór: 2017 rok

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Yunnan, region Mengla, Yiwu

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Yunnan

Chiny, prowincja Yunnan

Produkty powiązane