Herbata oolong Gaoshan (Ceremonialny) (2022)

Nowy produkt

Herbata oolong Gaoshan (Ceremonialny) - to wspaniały wysokogórski tajwański oolong, rośnie na wysokogórskich herbacianych plantacjach (1600 metrów), położonych w górach centralnej części Tajwanu.

Więcej szczegółów

29,27 zł

  • 10 g
  • 25 g

Więcej informacji

Herbata oolong Gaoshan (Ceremonialny) - to wspaniały wysokogórski tajwański oolong, rośnie na wysokogórskich herbacianych plantacjach (1600 metrów), położonych w górach centralnej części Tajwanu.

Smak herbaty jest bardzo silnie uzależniony od wysokości plantacji: im wyżej rośnie herbata, tym bardziej głęboki i wyrafinowany ma smak. Tylko herbaty położone najwyżej są zbierane i przetwarzane ręcznie, a wszystkie pozostałe – z wykorzystaniem mechanizmów. Herbata rośnie na wysokości ~1300 m.
W postaci suchej zielone zwinięte w zgrabne kulki liście.
Herbata słabo podpieczona charakteryzuje się głębokim słodkim smakiem i aromatem. Kolor naparu jest jasny, z długim słodkawym posmakiem.

Wpływ na organizm: poprawa apetytu; odświeżający i orzeźwiający wpływ na organizm; wydalanie toksyn, przyspieszenie przemiany materii, co z kolei przyczynia się do utraty wagi; gasi pragnienie; zmniejszenie zmęczenia; wzmocnienie odporności, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z infekcjami wirusowymi; poprawa stanu skóry poprzez normalizacje pracy gruczołów łojowych i zachowania wilgoci.

Aby uzyskać maksymalne korzyści z napoju najlepiej spożywać go po posiłku, ponieważ poprawia pracę przewodu pokarmowego i wspomaga trawienie białka żywności. W okresie ciąży picie herbaty nie jest zalecane.

Waga netto: 10g-25g

Parzenie: 4-5 g herbaty, 100-150 ml wody o temp. 85-95 °C. Minimalna ilość parzeń: 7-8 razy.

Najlepiej parzyć w: czajnik lub gaiwan

Zbiór: wiosna 2022

Kraj pochodzenia: Taiwan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.