Tie Guan Yin z Xiping (2022)

Nowy produkt

Herbata oolong Tie Guan Yin (Żelazna Bogini Miłosierdzia) z Xiping -plantacje znajdują się w prowincji Fujian, w regionie Anxi. Jedna z najbardziej popularnych chińskich herbat.

Więcej szczegółów

22,76 zł

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata oolong Tie Guan Yin (Żelazna Bogini Miłosierdzia) z Xiping  -plantacje znajdują się w prowincji Fujian, w regionie Anxi. Jedna z najbardziej popularnych chińskich herbat. Herbata nisko oksydowana. Smak kwiatowy, z lekką cierpkością. Kolor naparu lekko cytrynowy.

Wpływ na organizm: Tie Guan Yin tworzy atmosferę lekkości i swobody, dzięki czemu rozmowy stają się przyjemne, a rozmówcy stają się otwarci na dalszą konwersację.

Ten oolong ma odmładzający wpływ na organizm, normalizuje ciśnienie krwi, zmniejsza lepkość krwi i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Ponadto herbata jest bogata w witaminy z grupy B, C, D, P, PP, E, K, które są bardzo przydatne i łatwo przyswajalne przez organizm. Zawiera również wiele minerałów, wśród których: jod, fluor, selen, fosfor, potas, żelazo, mangan i inne. Dzięki zdolności do eliminacji toksyn i spalania tłuszczu, Tie Guan Yin często stosowany w dietach. Według danych Centrum Medycznego Uniwersytetu w Maryland, przeciwutleniacze zapobiegają powstawaniu komórek nowotworowych, są środkami prewencyjnymi od chorób układu krążenia, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry na poziomie komórkowym, mają oczyszczający wpływ na organizm, poprawiają metabolizm i normalizują procesy trawienia.

Waga netto: 25-100g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 4-6 razy. Przed rozpoczęciem parzenia, herbatę należy zalać wrzącą wodą i wylać wodę dla obudzenia listka.

Najlepiej parzyć w: czajnik, gaiwan, nie wolno parzyć w kubku lub filiżance

Zbiór: wiosna 2022

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Produkty powiązane