Nowy Herbata oolong Qi Zhong Zobacz większe

Herbata oolong Qi Zhong

Nowy produkt

Herbata oolong Qi Zhong - nowa klifowa herbata z gór Wuyi. W tłumaczeniu znaczy - specjalny rodzaj.

Więcej szczegółów

36,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g

Więcej informacji

Herbata oolong Qi Zhong - nowa klifowa herbata z gór Wuyi. W tłumaczeniu znaczy - specjalny rodzaj.

Herbata pochodzi z centralnej części Gór Wuyi (Wuishan), znanej z gleb bogatych w minerały. Gatunek ten powstał w wyniku naturalnego mieszania kilku gatunków rodzimych w regionie.

Qi Zhong ma wyraźny, ale subtelny i dyskretny zapach cynamonu. Ta herbata ma tradycyjny smak herbat klifowych, z dość wyraźnymi nutami pikantnymi i miodowymi. Wytrzymuje wielokrotne parzenia, zachowując jednocześnie wspaniały smak i aromat. Herbata dobrze otwiera się w pachnącym miodowo-kwiatowym aromacie, który nieustannie zmienia swoje odcienie i przechodzi w słodki posmak.

Wpływ na organizm: Qi Zhong jest bardzo korzystny dla płuc i układu krążenia, dla układu trawiennego i naczyniowego. Odświeża i poprawia nastrój, łagodzi napięcie w ciele i ból głowy. Herbata ma złożony korzystny wpływ na organizm, ożywia. Ta herbata jest dobra w każdą pogodę, zwiększa stan energetyczny organizmu, zwiększa wydajność.

Waga netto: 25g-50g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100-150 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 5-6 razy. Przed rozpoczęciem parzenia, herbatę należy zalać wrzącą wodą i wylać wodę dla obudzenia listka.

Najlepiej parzyć w: czajnik dla mocno-fermentowanych oolongów z purpurowej porowatej gliny lub gaiwan

Zbiór: jesień 2022

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian, Wuyi Shan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian

Chiny, prowincja Fujian