Herbata oolong Huang Jin Gui (Golden Osmanthus)(黄金桂)

Nowy produkt

Herbata oolong Huang Jin Gui (Golden Osmanthus)(黄金桂) -plantacje tej herbaty znajdują się w prowincji Fujian, w regionie Anxi. Jest to jedna z najwcześniejszych herbat.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

33,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g

Więcej informacji

Herbata oolong Huang Jin Gui (Golden Osmanthus)(黄金桂) -plantacje tej herbaty znajdują się w prowincji Fujian, w regionie Anxi. Jest to jedna z najwcześniejszych herbat.

Tą odmianę herbaty zbierają wczesną wiosną z krzewów Huang Dan. W tłumaczeniu nazwa ta oznacza w różnych wersjach "Złoty kwiat osmantusa", "Złoty osmantus". Herbata ma przyjemny zapach kwiatów i cynamonu.

Istnieją różne legendy pojawienia się nazwy "Golden Osmanthus". Według jednej z nich, w połowie 19 wieku w regionie Anxi jeden rolnik podczas swoich spacerów odkrył niezwykły krzew ze złotymi liśćmi. Zabierając do domu i sadząc na swojej ziemi, rolnik wkrótce zebrał plony z tego krzewu. Idący obok podróżnicy nie mogli nie zapytać, co to jest. Rolnik dał sadzonki Huang Jin Gui, w ten sposób herbata rozprzestrzeniła się po całej prowincji i tam za swój cudowny zapach zyskała dużą popularność.

W trakcie parzenia, odczuwa się przyjemny zapach cynamonu z delikatnymi kwiatowymi nutami. Napar w złotego koloru, całkowicie przezroczysty. Smak lekko cierpki, ale w większym stopniu słodki, z posmakiem cynamonu. Długi posmak przyjemny, utrzymuje uczucie świeżości.

Wpływ na organizm: Herbata oolong Huang Jin Gui ma pozytywny wpływ na przemianę materii. Dobrze stymuluje aktywność umysłową, pobudza, poprawia nastrój. W czasie upałów napój doskonale gasi pragnienie. Usuwa toksyny i przyczynia się do zmniejszenia masy ciała przy regularnym stosowaniu.

Waga netto: 25-50g

Parzenie: 7-8 g herbaty, 100 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 10-12 razy. Przed rozpoczęciem parzenia, herbatę należy zalać wrzącą wodą i wylać wodę dla obudzenia listka.

Najlepiej parzyć w: czajnik, gaiwan, nie wolno parzyć w kubku lub filiżance

Zbiór: jesień 2021

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian

Chiny, prowincja Fujian

Produkty powiązane