Herbata oolong Tie Luo Han (Iron Arhat)

Nowy produkt

Herbata oolong Tie Luo Han lub Iron Arhat - to jedna z czterech znanych odmian klifowych oolongów, znana od czasów Qing. Herbata jest wysoko ceniona ze względu na wyjątkowe właściwości gastronomiczne i silny wpływ na organizm.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

21,00 zł brutto

  • 10 g
  • 25 g

Więcej informacji

Herbata oolong Tie Luo Han lub Iron Arhat to jedna z czterech znanych odmian klifowych oolongów, znana od czasów Qing. Herbata jest wysoko ceniona ze względu na wyjątkowe właściwości gastronomiczne i silny wpływ na organizm.

Wykonana jest na terenie rezerwatu Wuyi Shan według klasycznej technologii wielokrotnego skręcania i długotrwałego nagrzewania na węglach drzewnych. Jako surowiec wykorzystywane późne jesienne pędy krzewów Tie Luo Han.

W postaci suchej – średniej wielkości zakrzywione wici ciemno-brązowe z bzozowym odcieniem liści. Zapach gęsty, intensywny, korzenny. Napar przezroczysty, ze złotym odcieniem migdałów.

Dość mocno prażona, co nadaje jej smak skórki chleba, ale zachowuje przy tym smak każdej z herbat, wchodzących do jej składu.

Herbata zebrana na granicy rezerwatu Wuyi Shan, na górze Huanggang, jako pół klifowa herbata. Produkowana jest na fabryce Lao Chen Cha Chang. Właściciel zakładu mistrz herbaty w czwartym pokoleniu, trwale zachowuje tradycje produkcji lokalnych herbat. Ta herbata — wzór smaku herbat z Wuyi.

Wpływ na organizm: Da Hong Pao wzmacnia odporność, oczyszcza organizm, poprawia procesy trawienne, rozkłada tłuszcze, dobrze wpływa na stan zębów. Da Hong Pao normalizuje ciśnienie krwi, a nawet jest w stanie wyleczyć nadciśnienie. Ta herbata działa relaksująco na organizm człowieka, wprowadza go w stan pewnej euforii.

Waga netto: 25g

Parzenie: 5-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 95-100 °C. Optymalna ilość parzeń: 8-9 razy. Parząc od 10 s i stopniowo doprowadzając czas do 2 minut można zaparzyć 8-9 razy.

Najlepiej parzyć w: czajnik z porowatej gliny dla mocno-oksydowanej herbaty oolong

Zbiór: wiosna 2020

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian, Wuyi Shan

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian

Chiny, prowincja Fujian

Produkty powiązane