Herbata oolong Tie Guan Yin podpiekany na węglach

Nowy produkt

Herbata oolong Tie Guan Yin  podpiekany na węglach - pochodzi z południowej części prowincji Fujian, w okolicy wsi Xiping, gdzie znajdują się najstarsze fabryki herbaty.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

29,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata oolong Tie Guan Yin podpiekany na węglach - pochodzi z południowej części prowincji Fujian, w okolicy wsi Xiping, gdzie znajdują się najstarsze fabryki herbaty.

Podpiekany Oolong należy do kategorii przegrzanych na węglu (tan bay) oolongów, które mają wysoki potencjał do przechowywania. Jego poddają termicznej obróbce, aby zablokować bogactwo smakowo-aromatycznych nut bukietu i wysylają do przechowywania.

W postaci suchej Podpiekany Oolong - średniej wielkości guzki, ciemno-zielone, z brązowym odcieniem. Aromat intensywny, chlebowo-korzenny z kawowymi nutami i nutą owoców i jagód. Napar przezroczysty, kasztanowego koloru.

Bukiet gotowej herbaty jest jasny, ciepły, wyrafinowany, chlebowo-korzenny z kawowymi, koniakowymi, śmietankowymi, owocowymi i jagodowymi nutami, odcieniami wanilii, czekolady i kwiatów. Zapach delikatny, słodko-pikantny. Smak miękki, gęsty, jedwabisty, słodkawy, z lekką jagodową kwaskowatością, cienką goryczką czekolady i ogniem przypraw. Wspaniały, długi, niezapomniany smak.

Wpływ na organizm: Świetny oolong na chłodne pory roku, do upadku sił i emocjonalnego deficytu – bardzo smaczny, ciekawy i długi. Delikatnie rozgrzewa, odżywiając ciepłem i energią, łagodzi napięcie, rodzi poczucie wewnętrznego komfortu, spokoju i harmonii.

Waga netto: 50-100g

Parzenie: 6-7 g herbaty, 100 ml wody o temp. 95 °C. Minimalna ilość parzeń: 4-6 razy. Przed rozpoczęciem parzenia, herbatę należy zalać wrzącą wodą i wylać wodę dla obudzenia listka.

Najlepiej parzyć w: czajnik z porowatej gliny do mocno-fermentowanych oolongów, gaiwan, nie wolno parzyć w kubku lub filiżance

Zbiór: jesień 2020

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Chiny, prowincja Fujian, region Anxi

Produkty powiązane