Liście bambusa

Nowy produkt

Liście bambusa. W Chinach bambus jest jedną z najbardziej popularnych roślin. Tu z niego parzą witaminowe herbaty. Liście bambusa w Chinach nawet nazywają się "bambusową herbatą", co świadczy o jego popularności.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

19,00 zł brutto

  • 25 g
  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Liście bambusa. W Chinach bambus jest jedną z najbardziej popularnych roślin. Tu z niego parzą witaminowe herbaty. Nawet liście bambusa w Chinach nazywają się "bambusową herbatą", co świadczy o jego popularności.

Nie zawierają kofeiny, także można śmiało używać przed snem.

Wpływ na organizm: Witaminowy skład liści bambusa pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, zapobiega poważne problemy z sercem. Herbata z bambusowych liści jest dobrym środkiem profilaktycznym, który uchroni od wielu problemów zdrowotnych.

Przydatne właściwości liści bambusa są spowodowane antyseptycznymi komponentami wchodzącymi do ich składu. Liście zawierają antybiotyczne substancje, dzięki temu można je stosować, jako środek profilaktyczny przy przeziębieniach i reakcjach alergicznych.

Kwas krzemowy, który znajduje się w liściach i części kory bambusa, pomaga w zapobieganiu powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym i nerkach. Bambus zawiera substancje, które pomagają wyeliminować stan zapalny dróg oddechowych, wzmacniają płuca. Napar z liści bambusa można spożywać jako środek wykrztuśny i lek rozszerzający oskrzela.

Waga netto: 25-100g

Parzenie: 5-7 g liści, 200 ml wody o temp. 90-100 °C. Po zalaniu wodą, napar parzą w ciągu 30 sekund, po czym można go pić. Minimalna ilość parzeń: 4-5 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, czajnik, gaiwan, szklanka.

Zbiór: 2019 rok

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Szantung

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

CHINY, PROWINCJA SZANTUNG

Chiny, prowincja Szantung