Gaiwan glazura (Kuty lód)

Nowy produkt

Ceramiczny seledynowy gaiwan kuty lód.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

158,00 zł brutto

Więcej informacji

Ceramiczny seledynowy gaiwan kuty lód, ręcznie robiony.

Ru Yao - odmiana chińskiego seledynu, gruba matowa glazura pokryta drobną siecią pęknięć. Utracona technologia wytwarzania takich naczyń została przywrócona stosunkowo niedawno, pod koniec XX wieku. Od tego czasu ceramika Ru Yao szybko zyskała popularność zarówno w Chinach, jak i poza nimi. Produkcja rośnie, formy stają się bardziej skomplikowane, umiejętności są doskonalone.

Technologia Ru Yao powstała w czasach dynastii Song (960-1279 n. e.), a następnie produkowano ją w piecach prowincji Ru, na terenie dzisiejszej prowincji Hennan. Seledyn Ru Yao zyskał rozgłos dzięki swojej prostej, prawie pozbawionej ozdób fakturze i siatce krakeluru biegnącej po całej powierzchni produktów.

Warto zauważyć, że tekstura produktów jest "żywa". Powierzchnia Ru Yao nie jest pokryta przezroczystym szkliwem. Dlatego podczas używania naczyń do picia herbaty siatka pęknięć stopniowo zmienia kolor na brązowy. Napar z herbaty przenika do pęknięć, gdzie jest całkowicie utleniony i nabiera ciemnego odcienia. Naczynia starzeją się na oczach, siatka krakelurowa staje się coraz bardziej zauważalna od codziennego używania.

Wymiary:

- waga - 232 g,

- wysokość - 100 mm,

- średnica - 100 mm,

- pojemność - 200 ml.

P.S. Zdjęcie z czareczkami i gaiwanem jest przykładem zestawu.

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Przy odbiorze porcelany prosimy sprawdzać przesyłkę przy kurierze.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gaiwan glazura (Kuty lód)

Gaiwan glazura (Kuty lód)

Ceramiczny seledynowy gaiwan kuty lód.