Herbata biała Shou Mei (100g)(2013)

Nowy produkt

Herbata biała Shou Mei (Długowieczne Brwi) mocno sprasowane liścia białej herbaty Shou Mei w formie ”ciastka” o wadzę 100g.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

50,00 zł brutto

  • 50 g
  • 100 g

Więcej informacji

Herbata biała Shou Mei (Długowieczne Brwi) mocno sprasowane liścia białej herbaty Shou Mei w formie ”ciastka” o wadzę 100g.

Herbata praktycznie nie została poddana obróbce cieplnej w procesie produkcji. Ta herbata zachowała w sobie wszystkie cenne mikroelementy i witaminy zawarte w niej naturą. Zbieranie Shou Mei odbywa się później niż Bai Mu Dan. Dlatego herbata Shou Mei jest ciemniejsza od herbaty Bai Mu Dan w kolorze, ale przy tym zachowuje swój jednolity kolor.

Niektóre odmiany mogą zabarwiać gotowy napój w ciemne odcienie, mając w składzie znaczną ilość czerwonych i czarnych liści.

Herbata Shou Mei ma jasny i bardzo intensywny smak, nawet w porównaniu z innymi białymi herbatami. Zapach suchego liścia u niej przypomina zapach jesiennych liści. Napar przezroczysty, żółtawego odcieniu. Bukiet gotowej herbaty świeży, lekki, kwiatowy z nutą ziół, malinowego liścia i zielonego jabłka. Smak delikatny, soczysty, kojący, słodki, z delikatną kwaskowatością i niuansami przypraw. Świeży, delikatny, kwiatowy zapach. Przyjemny, orzeźwiający posmak.

Wpływ na organizm: Herbata biała Shou Mei poprawia przemianę materii, korzystnie wpływa na pracę jelit. Zawiera przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami, co prowadzi do poprawy komórek organizmu.

Waga netto: 50g - 100g

Parzenie: 3-5 g herbaty, 100-150 ml wody o temp. 90-100 °C. Minimalna ilość parzeń: 7-9 razy.

Najlepiej parzyć w: kubek z sitkiem i przykrywką, czajnik, gaiwan, szklanka

Zbiór: 2013

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian

Zdjęcia niektórych produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.

Produkty powiązane